EST:CIAŁO:aptosNici liftingujące Aptos to nowoczesna, małoinwazyjna metoda liftingu skóry twarzy i ciała, która cieszy się popularnością w świecie nowoczesnej medycyny estetycznej, zastępując tradycyjne zabiegi chirurgii plastycznej.

Ogromną zaletą stosowania nici liftingujących Aptos  jest mała inwazyjność tej metody. Polega ona na podskórnym wprowadzaniu nici, poprzez niewielkie punkty wkłucia, przy zastosowaniu jedynie znieczulenia miejscowego. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i już pół godziny po zabiegu może powrócić do domu.

Obszary zastosowań nici obejmują zarówno redukcję niedoskonałości skóry twarzy, jak i  ciała.

Jakie obszary ciała można liftingować za pomocą nici Aptos?

Nici Aptos znajdują zastosowanie w korekcji takich obszarów ciała jak: brzuch, pośladki, wewnętrzna strona ud i ramion, fałdy nadkolanowe, biust, szyja i dekolt. Nici Aptos wykorzystuje się również z powodzeniem do korekcji odstających małżowin usznych.

W jaki sposób osiągamy lifting tkanek za pomocą nici Aptos? 

Nici Aptos wykorzystywane do liftingu tkanek posiadają mikrowypusty, czyli drobne nacięcia wzdłuż nici, dzięki czemu możemy je mocować w tkankach i tworzyć rodzaj rusztowania, bez ryzyka ich przesunięcia się. Dodatkową zaletą metod Aptos jest precyzyjne dopasowanie typu nici do rodzaju narzędzia przy pomocy którego nici są implantowane. Są to specjalistyczne igły, o różnej długości, grubości i kształtach.

Ile jest rodzajów nici Aptos?

Oferta produktów Aptos jest bardzo szeroka i na dzień dzisiejszy obejmuje ponad dwadzieścia rodzajów nici i około pięćdziesięciu zróżnicowanych technik zabiegowych.  Nici Aptos mają różne długości i kształty a także skład. Zespolone są ze specjalistycznymi igłami lub osadzone w kaniulach. Wciąż powstają nowe, udoskonalone formy produktów Aptos, zmierzające niezmiennie do zmniejszenia traumatyczności tkanek przy jednoczesnym skutecznym liftingu i biorewitalizacji. Jedną z najnowszych i cieszących się zainteresowaniem pacjentów opcji zabiegowej są nici Aptos dodatkiem kwasu hialuronowego.

Z czego wykonane są nici Aptos?

Ze względu na skład nici liftingujące Aptos, dzielimy  na:

  1. rozpuszczalne – wykonane z kwasu polimlekowego
  2. rozpuszczalne, wykonane z kwasu polimlekowego z dodatkiem kwasu hialuronowego
  3. stałe, nierozpuszczalne – z polipropylenu.

Jak szybko wchłanialne nici Aptos rozpuszczają się w organizmie?

Wchłanialne nici Aptos rozpuszcają się zazwyczaj w ciągu około roku. Badania dowodzą, że u dużej części pacjentów jest to czas wydłużony  o kolejnych kilka – kilkanaście miesięcy.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegowe w przypadku zaimplantowania wchłanialnych nici Aptos?

W zależności od ilości zastosowanych metod Aptos , rodzaju skóry, trybu życia pacjenta, efekty po zabiegu z nićmi Aptos utrzymują się ok 1-1,5 roku.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegowe w przypadku nici stałych – polipropylenowych?

Efekty zabiegowe w tym przypadku utrzymują się przez kilka lat, w zależności od strefy zabiegowej, stanu skóry i trybu życia pacjenta. Efekt korekty uszu za pomocą nici Aptos jest stały.

Co to jest instrument tnący Aptos ?

Jest to instrument tnący (cienka żyłka zespolona z igłą), służący do podskórnego podcinania przyrośniętych tkanek oraz pasm platysmy na szyi. Stanowi doskonałe uzupełnienie metod Aptos.

Na czym polega zabieg korekcji odstających uszu za pomocą nici Aptos?

W trakcie zabiegu lekarz implantuje nici Aptos poprzez kilka punktów wkłucia, bez nacinania skóry skalpelem, w taki sposób by nadać małżowinom usznym nowy kształt. Po zabiegu nici pozostają niewidoczne. Są to nici stałe, nierozpuszczalne.

Czy po zabiegu korekcji małżowin usznych nićmi Aptos, konieczna jest kolejna wizyta w celu zdjęcia szwów?

Nie, w tym zabiegu nie stosuje się zakładania szwów. Wystarczy noszenie chirurgicznego opatrunku przez 3 dni a opaski uciskającej przez ok 2 tygodnie/

Jakimi nićmi koryguje się wiotki brzuch?

W przypadku wiotkości skóry brzucha najlepsze efekty przynosi zastosowanie nici Aptos do ciała. Nici implantuje się promieniście i dosyć gęsto. Są to nici wchłanialne. W procesie ich rozpuszczania dochodzi do przebudowy struktury skóry, która staje się gęsta i wygładzona.

Na czym polega lifting piersi z wykorzystaniem nici Aptos?

Lifting piersi polega na stworzeniu z nici rodzaju „podskórnego biustonosza” podtrzymującego ciężar piersi i zapobiegającego opadaniu.

W tym wypadku implantuje się nici stałe, z polipropylenu, aby efekt zabiegu był trwały. Utworzony z nici „podskórny biustonosz” mocuje się podobojczykowo.

Na czym polega lifting pośladków z wykorzystaniem nici Aptos?

Aby poprawić wiotkość skóry pośladków implantuje się nici Aptos przeznaczone dla ciała. W jednym opakowaniu nici Aptos  znajduje się 10 sztuk 16 cm nici.

Jakie jeszcze obszary ciała można skorygować za pomocą nici Aptos przeznaczonych dla obszaru ciała?

Nici Aptos  doskonale korygują obwisłą skórę ramion, fałd nadkolanowych oraz ud. Nici Aptos można też wykorzystać do poprawy wyglądy w chorobach jakich nieodwracalne porażenie nerwu twarzowego.

Czy nici Aptos prześwitują przez skórę? 

Prawidłowo zaimplantowane nici są niewidoczne, nie prześwitują przez skórę.

Co jest przeciwwskazaniem do zabiegu Aptos?

Zabiegom Aptos nie powinny poddawać się osoby cierpiące na:

  • choroby autoimmunologiczne
  • nowotwory i stany zapalne
  • nadciśnienie II i III stopnia
  • chorobę niedokrwienną serca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • hemofilię
  • kolagenozę

Jak również osoby z tendencją do przerostu i bliznowacenia, przyjmujące leki przewzakrzepowe, posiadające stałe wypełniacze w obszarze, który ma być objęty zabiegiem (silicon, radiesse, aquamid), kobiety w ciązy i karmiące, osoby z leczeniem stomatologicznym w toku oraz uczulone na preparat znieczulający.

Kto wykonuje zabiegi z wykorzystaniem nici Aptos? 

W naszym Centrum Medycznym pracuje światowy trener w zakresie implantacji nici Aptos,  dr Bożena Jendrysik, która otrzymała w jeszcze czerwcu 2018 wyróżnienie z rąk twórcy i producenta nici Aptos dla najbardziej aktywnego i doświadczonego trenera Aptos w Polsce.

Doktor ciągle szkoli nowych lekarzy, jak i sama się dokształta, występuje na międzynarodowych konferencjach i kongresach i otrzymuje wyróżnienia z rąk producenta nici. 
Aptos logo