NICI LIFTINGUJĄCE I ODMŁADZAJĄCE APTOS.

Co to są nici Aptos?

Nici Aptos to specjalistyczne nici liftingująco – odmładzające o opatentowanej budowie, przeznaczone do zabiegów  medycyny estetycznej i antiaging. Nici Aptos rekomenduje się jako mało inwazyjną procedurę, dzięki której uzyskamy uniesienie tkanek, zmianę ich kształtu  a także poprawę jakości skóry. Uzyskana dzięki niciom Aptos korekta nie nosi cech przerysowania i sztucznego wyglądu. Po zastosowaniu nici Aptos pacjenci wyglądają wyraźnie młodziej ale jest to jednocześnie bardzo naturalny wizerunek.

Nici Aptos stosowane są przez lekarzy na całym świecie. Zdobyły szereg patentów medycznych i prestiżowych nagród.

Które nici wybrać w 2024 roku?

W 2018 roku swoją premierę miał nowy rodzaj nici  – Aptos  – z kwasem hialuronowym, które wciąż są najlepsze i najbardziej poszukiwane przez pacjentów. Nici te są dostępne w Polsce i gwarantują jeszcze lepsze rezultaty niż dwie poprzednie generacje nici Aptos, dlatego polecamy je w 2024 roku jako najlepsze nici marki Aptos. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego, efekt odmłodzenia jest w ich przypadku szybszy i narastający. Ponadto dzięki niciom AptosHA proces gojenia po zabiegu Aptos przebiega łagodniej i znacznie krócej. Nici Aptos z kwasem hialuronowym są dostępne w coraz większej liczbie gabinetów medycyny estetycznej. Pacjenci nie powinni mieć trudności ze znalezieniem certyfikowanego specjalisty zabiegów AptosHa. W Veno-Med zabiegi Aptos wykonuje de Bożena Jendrysik – jedna z czołowych trenerek Aptos w Europie.

 

Niezmienną popularnością cieszą się też nici Aptos wykorzystywane w zabiegu bezoperacyjnego liftingu podbródka. Ich długość i budowa pozwala na przeprowadzenie liftingu podbródka przy wykonaniu zaledwie kilku wkłuć igłą, bez konieczności nacinania skóry. Rekonwalescencja po tego typu zabiegu jest nieporównywalnie krótsza niż w wypadku zabiegów chirurgicznych. Zabiegi liftingu Aptos można z powodzeniem łączyć z liposukcją podbródka co pozwala na optymalizację efektu zabiegowego.

Nici Aptos w wersji stałej (nierozpuszczalnej) są podstawą min. dla zabiegów korekty małżowin usznych – bardzo poszukiwanego przez pacjentów zabiegu. Jest to procedura bardzo ceniona przez pacjentów, ze względu na małą inwazyjność zabiegową w porównaniu do tradycyjnej plastyki uszu. Efekt korekcji uszu nićmi Aptos jest stały, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki. Noszenie opatrunku konieczne jest przez zaledwie trzy dni po zabiegu. Potem, przez ok 2-3 tygodnie warto nosić opaskę uciskującą (zwykła opaska ozdobna).

Hitem ostatnich lat jest również wykorzystanie nici Aptos do korekcji niedoskonałości estetycznych nosa. Stosując nici Aptos możemy pozbyć się garbka na nosie, skorygować kształt skrzydełek i podnieść czubek nosa. W korekcji nosa wykorzystuje się zarówno nici stałe jak i rozpuszczalne. Nici stałe utrzymują efekt zabiegowy ok 4,5 roku, nici rozpuszczalne natomiast – ok 1,5 roku.

Podczas Kongresu AMWC 2022 w Monaco, na spotkaniu trenerów Aptos, współtwórca nici Aptos dr George Sulamanidze zaprezentował kolejną nowość Aptos. Są to gładkie, cieniutkie nici przeznaczone do opracowania obszaru pod oczami. Są już dostępne na naszym rynku,  dr Bożena Jendrysik, jako międzynarodowy trener Aptos, pracuje już na nich obecnie w naszym Centrum Veno-Med.

W 2023 roku firma Aptos wprowadziła na rynek najnowszą technologię wytwarzania nici o nazwie NAMICA. Stanowi przełom w dążeniu do wykorzystania pełnego potencjału kwasu hialuronowego w zabiegach odmładzających.

Przy pomocy technologii Namica we wnętrzu nici umieszczono  3 różne typy i wielkości molekuł wypełnionych kwasem hialuronowym. Pękają one w różnych ramach czasowych i uwolniają materiał do tkanek zapewniając:

1. minimalizację utraty kwasu hialuronowego podczas samej implantacji nici
2. ograniczenie wytworzenia się stanu zapalnego w tkankach objętych zabiegiem oraz powstania zwłóknień wokół zaimplantowanej  nici co przekłada się na mniejszy obrzęk po zabiegu oraz skrócenie okresu rekonwalescencji
3. wywołanie łagodnej reakcji stymulującej, skutkującej  zwiększoną produkcją włókien kolagenowych, która wywołuje efekt poprawy napięcia i gęstości skóry
4. długotrwałe uwalnianie czystego kwasu hialuronowego zwiększające jego ilość w skórze o 25%.

Kiedy nici Aptos zostały wynalezione?

Nici Aptos zostały wynalezione w latach 90-tych ubiegłego wieku. Od tego momentu trwa nieprzerwany rozwój idei małoinwazyjnego liftingu, wraz z którą firma Aptos Global wprowadza na rynek medycyny estetycznej coraz bardziej wyspecjalizowane  produkty. Każdy produkt dedykowany jest do określonego problemu i stopnia zaawansowania zmian starzeniowych. Każdy z nich odpowiada konkretnym potrzebom lekarza i pacjenta, zmierzającym do uzyskania optymalnego efektu zabiegowego. Włączając zabiegi Aptos do swojego warsztatu zabiegowego lekarz zyskuje ogromny zakres możliwości korygowania twarzy i ciała bez efektu napompowania, przerysowania i sztuczności. Istotą zabiegów Aptos jest ich mała inwazyjność, w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi.

Kto jest wynalazcą nici Aptos?

Nici Aptos zostały wynalezione  przez gruzińskiego chirurga – dr Marlena Sulamanidze. Z biegiem lat udoskonalał je we współpracy z synami – chirurgami – Georgem i Konstantym Sulamanidze. Dziś ojciec i synowie stoją wspólnie na czele Aptos Global –  poważnej organizacji o zasięgu międzynarodowym, która dba zarówno o najwyższą jakość produktów jakie wprowadza na rynek jak i o edukację lekarzy, którzy te produkty stosują w codziennej praktyce zabiegowej. Sieć sprzedaży i edukacji na temat stosowania metod Aptos  rozprzestrzeniła się już  na wszystkich kontynentach.  Dokonania firmy Aptos są pod  tym względzie  imponujące.

Na czym polega rewolucyjność  wynalazku nici Aptos ?

Dr Marlen Sulamanidze, dzięki opracowaniu specjalnych mikrowypustów na wykorzystywanych dotąd w chirurgii gładkich niciach chirurgicznych, stworzył możliwość ich kotwiczenia się w tkankach i przesuwania tkanek w określonym kierunku.
Dało to początek wykorzystania nici do zabiegów liftingu, czyli unoszenia tkanek. Do zestawów nici dodane są wyspecjalizowane igły, które umożliwiają szczególny rodzaj implantacji nici pod skórę. Każdy przypadek jest indywidualny i może być opracowany w bardzo spersonalizowany sposób. Różne typy nici można wykorzystać postępując zgodnie z określoną metodą. Zdjęcia efektów przed i po znajdują się na dole strony.

Zachęcamy do obejrzenia filmu w którym przedstawione są zabiegi liftingu twarzy z wykorzystaniem nici Aptos  oraz efekty przed i po zabiegu.

Co to są metody Aptos?

Metody Aptos to wspólna nazwa dla kilkunastu metod liftingu i odmładzania twarzy i ciała za pomocą wyspecjalizowanych igieł i nici Aptos. Każda z metod odnosi się do innego obszaru zabiegowego. Metody są wciąż udoskonalane w oparciu o rosnące doświadczenie lekarzy stosujących nici Aptos w swojej praktyce zabiegowej. Firma Aptos prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną na całym świecie, dlatego możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami z całego świata jest bardzo zaawansowana. W Polsce cyklicznie organizowane są szkolenia z metod Aptos dla lekarzy. Dr Bożena Jendrysik jest jednym z wiodących międzynarodowych trenerów Aptos. Swoją wiedzę zdobywała na kursach organizowanych przez wynalazców nici Aptos – doktorów Sulamanidze. Szkolenia z nici Aptos odbywają się zarówno w Veno-Med w Lublińcu jak i w innych miastach Polski. Polscy lekarze mogą też brać udział w szkoleniach Aptos organizowanych w kolebce Aptos czyli w Tbilisi w Gruzji.

W jakich przypadkach stosujemy nici Aptos?

Nici Aptos umożliwiają:

 • lifting (uniesienie tkanek)
 • skorygowanie konturu twarzy
 • nadanie objętości
 • odmłodzenie skóry
 • redukcja zmarszczek
 • nawilżenie skóry (nici Aptos z kwasem hialuronowym)
 • poprawę gęstości skóry
 • pozbycie się chomików
 • pozbycie się drugiego podbródka
 • rewitalizację wiotczejącej skóry
 • korektę odstających uszu
 • uniesienie piersi
 • korektę kształtu nosa
 • korektę wiotkości skóry brzucha po ciąży
 • korektę pośladków

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos?

Cena zabiegu zależy od obszaru ciała, który ma zostać skorygowany (twarz, podbródek, piersi, pośladki lub inne) oraz od ilości wykorzystanych do tego nici (zestawy nici służące do opracowania konkretnej partii twarzy lub ciała pakowane są w odrębne, sterylne sety) Zazwyczaj ceny wahają się od 1800 do 8000zł za jedno opakowanie nici Aptos. Typ i długość nici w opakowaniu różnią się od siebie, są bowiem dedykowane do opracowania różnych obszarów zabiegowych, wymagających innego rodzaju interwencji i innej intensywności oddziaływania.

W jaki sposób nici Aptos liftingują?

Nici Aptos posiadają mikrowypusty, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do implantacji nici Aptos pod skórę wykorzystuje się specjalistyczne igły oraz kaniule, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek w celu ich przesunięcia (uniesienia). Możemy dzięki temu nadać tkankom nowy kształt, poprawić owal twarzy, linię grzbietu nosa czy brwi, poprawić stopień przylegania małżowin usznych i wiele innych elementów niedoskonałości ciała pacjenta.

W jaki sposób nici Aptos odmładzają?

W składzie nici Aptos znajduje się kwas polimlekowy, który inicjuje w skórze procesy odnowy wpływające na jej młody i zdrowy wygląd. Dzięki implantacji nici Aptos dochodzi do pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu, odpowiadających za jej jędrność i gęstość. Również wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego, który znajduje się w składzie nici  wpływa na jej nawilżenie i rewitalizację.

W jaki sposób nici Aptos nawilżają?

W składzie najnowszego produktu z rodziny Aptos znalazł się również dodatek kwasu hialuronowego,  wywołującego efekt nawilżenia i wygładzenia. Z badań klinicznych nad nićmi Aptos wynika, że uzupełnienie nici Aptos  kwasem hialuronowym wpływa również korzystnie na skrócenie okresu gojenia się po zabiegu. Oznacza to, że efekt odmłodzenia uzyskujemy szybciej. Nici AptosHa to linia nici Aptos, która działa najszybciej i najskuteczniej w kontekście poprawy stanu skóry i tkanek, a co za tym idzie wyglądu.

Dla kogo są przeznaczone nici Aptos?

Potencjalnym pacjentem zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos są osoby między 30 a 65 rokiem życia, które zauważają u siebie wiotczenie skóry, utratę objętości, opadanie tkanek, asymetrię lub niekorzystny kształt danej strefy twarzy bądź ciała.

Spektrum zabiegowe technik Aptos jest bardzo szerokie, co pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnego klienta. Technika i produkt dobierane są w zależności od obszaru, który wymaga korekty, stanu skóry, wieku pacjenta a także jego indywidualnych preferencji.

Odrębną grupę pacjentów korzystających z liftingujących nici Aptos są osoby z nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego. Nici Aptos pozwalają na skorygowanie asymetrii twarzy wywołanej tym schorzeniem, co w sposób rewolucyjny zmienia jakość życia osób nim dotkniętych.

Jaki jest skład nici Aptos?

Wśród produktów Aptos występują nici stałe oraz wchłanialne. Stałe wykonane są z polipropylenu a rozpuszczalne z kwasu polimlekowego.

Polipropylen znany jest i wykorzystywany w chirurgii od dziesiątek lat. Nici propylenowe służą do zszywania ran i są całkowicie bezpieczne i doskonale tolerowane przez organizm.

Kwas polimlekowy zawarty w niciach wchłanialnych rozpuszcza się w organizmie w okresie od 6 do 12 miesięcy.

Również jest stosowany w medycynie od wielu lat. Jest to substancja biokompatybilna i biodegradowalna, która rozkłada się w organizmie w procesie metabolicznym.

W 2018 firma Aptos wprowadziła na rynek nici  z dodatkiem kwasu hialuronowego. Są to nici, które z powodzeniem są stosowane do dzisiaj. Kwas hialuronowy to naturalny składnik organizmu, również całkowicie bezpieczny i biodegradowalny. Dodany do nici wzmacnia efekt biorewitalizacji i nawilżenia. Proces rekonwalescencji po zabiegu Aptos z dodatkiem kwasu hialuronowego trwa krócej a efekt końcowy pojawia się szybciej i jest bardziej spektakularny.

Jakie są wskazania do zabiegu Aptos?

 • opadanie tkanek w obszarze policzków, żuchwy i podbródka
 • bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, linie marionetki
 • kurze łapki, zmarszczki palacza,
 • wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha oraz ud
 • opadające lub niesymetryczne brwi
 • zmarszczki poprzeczne czoła i szyi
 • asymetria twarzy (również ta wywołana nieodwracalnym porażeniem nerwu twarzowego)
 • nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej
 • odstające małżowiny uszne
 • garbek na nosie
 • opadający koniuszek nosa

Czy nici Aptos są bezpieczne?

Nici Aptos to produkt zasługujący na pełne zaufanie pacjentów. Wszystkie produkty Aptos posiadają Certyfikaty CE a technologia chroniona jest międzynarodowymi patentami. Pierwsze metody Aptos zostały opracowane jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku. Od tego czasu techniki są stale rozwijane i udoskonalane. Firma Aptos jest obecna na światowych rynkach medycyny estetycznej i anti-aging.

Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 6 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophies: czterokrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.

W 2024 roku podczas Kongresu AMWC w Monaco nici Aptos otrzymały tytuł Najlepszej Nici Liftingującej dla nici 4 generacji w technologii NAMICA.

W Polsce pięciokrotnie już produktom Aptos przyznano prestiżową nagrodę „Perły Dermatologii Estetycznej”. Również w  2022 roku nici Aptos  po raz kolejny wygrały pierwszą w nagrodę w tym plebiscycie.

Gdzie są produkowane nici Aptos?

Nici Aptos produkowane są w Niemczech oraz w Gruzji.

Jaka jest skuteczność nici Aptos?

Skuteczność nici Aptos w zakresie liftingu jest porównywalna z zabiegami chirurgii plastycznej, natomiast stopień ich inwazyjności jest bez porównania mniejszy. Zabiegi Aptos wykonuje się w warunkach gabinetu zabiegowego.

Jak się odmłodzić bez operacji?

Jeśli obawiamy się operacji a chcemy wyglądać młodziej, nici Aptos to interesujące rozwiązanie. Umożliwiają lifting, nadanie nowego kształtu oraz poprawę kondycji skóry bez konieczności hospitalizacji, używania skalpela i zakładania szwów.

Jakie znieczulenie stosuje się do zabiegu Aptos?

Zabiegi z nićmi Aptos wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej stosuje się lidokainę z adrenaliną, która jest ogólnie dobrze tolerowana przez pacjentów.

Jak przebiega zabieg Aptos?

Zabieg implantacji nici Aptos odbywa się w warunkach gabinetu zabiegowego. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz znieczula miejscowo wybrany obszar twarzy lub ciała. Znieczulenie polega na podaniu preparatu znieczulającego za pomocą igły i strzykawki, wzdłuż obszaru prowadzenia nici. Następnie, lekarz implantuje nici, wprowadzając je pod skórę pacjenta, poprzez punkty wkłucia za pomocą wysoce wyspecjalizowanej igły lub kaniuli. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od ilości zastosowanych metod.

Ile nici można zaimplantować podczas jednego zabiegu?

Ilość implantowanych nici uzależniona jest  od decyzji jaką techniką wykonamy zabieg.

Może to być przykładowo 10 sztuk nici o długości 4 cm lub 7 cm lub 2 sztuki nici o długości 25 lub 50 cm lub 10 sztuk nici o długości 16 cm lub wiele innych wariantów.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici Aptos?

Proces rekonwalescencji po zabiegach Aptos uzależniony jest od rodzaju i liczby metod zastosowanych podczas zabiegu i może trwać od 1 do 6 tygodni a w przypadku zabiegów szczególnie inwazyjnych, nawet powyżej 6 tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu Aptos może utrzymywać się obrzęk i siniaki a skóra może być pomarszczona i zaczerwieniona.

Jakie są zalecenia po zabiegu Aptos?

W ciągu pierwszej doby od wykonania zabiegu z nićmi Aptos zaleca się stosowanie zimnych okładów, dbałość o higienę punktów wkłucia, unikanie wykonywania gwałtownych ruchów oraz powstrzymanie się od podróży samolotem ze względu na różnicę ciśnień.

W pierwszych dniach i tygodniach po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, spożywanie gorących napojów oraz alkoholu, wysiłek fizyczny oraz wszelką aktywność silnie rozgrzewającą ciało, także opalanie się. Nie wolno poddawać się zabiegom peelingującym, rozgrzewającym (w tym lasery, ultradźwięki, fala radiowa), oraz głębokim masażom w okresie do 2 miesięcy po zabiegu.

Jak można zoptymalizować okres rekonwalescencji?

Dla uśmierzenia bólu można stosować środki przeciwbólowe. Aby zachować aseptykę punktów wkłucia zaleca się smarowanie ich maścią z antybiotykiem na receptę. Zaleca się nie korzystać z sauny, basenu i siłowni.

Czy wskazane jest stosowanie naświetlania lampą led po zabiegu implantacji nici Aptos?

Tak, naświetlanie lampą led jest bardzo pomocne w przyśpieszeniu procesu rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici Aptos.

Czy powinniśmy przyjmować antybiotyk po zabiegu Aptos?

Przy zastosowaniu kilku metod Aptos jednocześnie, lekarz przepisuje profilaktycznie receptę na antybiotyk.

Co powinno nas zaniepokoić w okresie rekonwalescencji po zabiegu nićmi Aptos?

W przypadku nasilania się objawów bólu, obrzęku oraz pojawienia się temperatury przekraczającej 37 stopni, należy zgłosić się do lekarza na konsultację.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu nićmi Aptos?

Efekty zabiegów z wykorzystaniem wchłanialnych nici Aptos utrzymują się przez rok/półtora, w zależności od wykonanej techniki, stanu wyjściowego skóry pacjenta, indywidualnych uwarunkowań jego organizmu a także trybu życia i przede wszystkim ścisłego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem stałych nici Aptos trwają kilka lat (w przypadku tkanek twarzy) lub są trwałe (korekta małżowin usznych – z zastrzeżeniem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici).

Jakie są przeciwskazania do zabiegu Aptos?

 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory i stany zapalne
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • hemofilia
 • kolagenoza
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • obecność stałych wypełniaczy (silikon, radiesse, aquamid) w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
 • opryszczka
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • ciąża i laktacja
 • uczulenie na preparat znieczulający

Jakie są możliwe skutki uboczne po zabiegach z nićmi Aptos?

 • krótko utrzymujące się ślady po wkłuciach
 • lekkie zaczerwienienia
 • występowanie siniaków lub krwiaków w miejscach implantacji nici
 • dłużej utrzymujący się ból i obrzęk ( dotyczy zabiegów z zastosowaniem bardziej zaawansowanych technik: Light Lift i Surgical)
 • czasowy efekt ( do 6 tygodni lub dłużej) asymetrii, miejscowego „zaciągnięcia” lub zmarszczenia skóry.

Jak wyglądają efekty zabiegowe nici Aptos?

 • wyraźnie widoczne podniesienie opadniętych tkanek
 • wygładzenie bruzd i zmarszczek
 • wygładzenie, odżywienie, zagęszczenie i  rozświetlenie skóry
 • zwiększenie napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, ramion, brzucha, ud
 • korekcja asymetrii twarzy
 • korekcja odstających uszu
Bezoperacyjny lifting podbródka za pomocą nici Aptos

Bezoperacyjny lifting podbródka za pomocą nici Aptos

Więcej zdjęć przed i po znajduje się na dole strony.

Jakie są zalety zabiegów z wykorzystaniem nici Aptos?

 • natychmiastowy efekt
 • mała inwazyjność
 • brak ryzyka uzyskania sztucznego efektu/przerysowania
 • bezpieczeństwo produktów Aptos potwierdzone licznymi patentami i nagrodami

Kto wykonuje zabiegi Aptos?

Zabiegi Aptos mogą wykonywać tylko certyfikowani lekarze, którzy odbyli  praktyczne szkolenie z implantacji nici Aptos i posiadają stosowne certyfikaty Aptos. Duże znaczenie ma też ciągłe dokształcanie i doskonalenie poprzez szkolenia w kraju i zagranicą.

Zaawansowane metody Aptos, takie jak lifting podbródka, piersi, korekta odstających uszu, dedykowane są dla lekarzy chirurgów.

W naszym Centrum zabiegi wykonuje licencjonowany, międzynarodowy trener technik Aptos – specjalista II stopnia chirurgii ogólnej,  dr Bożena Jendrysik. Doktor nieustannie szkoli nowych lekarzy ale również sama się doszkala czego dowodem są poniższe certyfikaty zdobyte w 2018.

certyfikat zaawansowany jendrysik nici aptos

Najnowszy certyfikat ukończenia kursu zaawansowanego z nici Atos

certyfikat jendrysik nici aptos

Najnowszy certyfikat ukończenia autorskiego szkolenia producenta nici Aptos

Jakimi nićmi możemy opracować strefę podbródka?

Do opracowania tego obszaru wykorzystujemy długie 50 cm nici, połączone z wyspecjalizowanymi igłami, które pozwalają na sprawną manipulację w trudnym obszarze żuchwy. Nici prowadzone są „od ucha do ucha”, pod żuchwą aby utworzyć rodzaj hamaka podtrzymującego podbródek. Możliwe jest zastosowanie wariantu nici wchłanialnych i stałych. Wybór nici zależy od wieku pacjentki i stanu skóry. Dla skór młodych zalecane jest użycie nici wchłanialnych ze względu na dodatkowe właściwości zagęszczenia i ujędrnienia skóry.

Jakie nici wykorzystujemy do korekcji linii żuchwy, czyli tzw „chomików”?

Korekcja opadających tkanek żuchwy, czyli tzw chomików, polega na naciągnięciu tkanek w kierunku uszu, za pomocą nici, które posiadają mikrowypusty umożliwiające zaczepienie się w tkankach.

Czy jest możliwa bezoperacyjna korekta nosa nićmi Aptos?

Nici Aptos umożliwiają skorygowanie kształtu nosa bez konieczności podania narkozy i użycia skalpela.
Przy pomocy nici Aptos możemy podnieść czubek nosa, zlikwidować garbek oraz zmniejszyć asymetrię (szerokość) skrzydełek nosa.
Do zabiegu bezoperacyjnej korekcji nosa stosuje się zarówno nici stałe jak i wchłanialne.
Efekty zabiegu z zastosowaniem stałych nici Aptos są natychmiastowe i utrzymują się ok 4,5 roku.
Przy zastosowaniu nici rozpuszczalnych, efekt utrzymuje się ok 1.5 roku.

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa zalecana jest osobom, które mają przeciwskazania do wykonania chirurgicznej operacji nosa.

Na czym polega zabieg platysmoplastyki za pomocą nici Aptos?

Zabieg platysmoplastyki polega na podcięciu przerośniętych pasm platysmy znajdujących się na szyi za pomocą instrumentu Aptos  a następnie zszyciu mięśni platysmy za pomocą nici Aptos. Zabieg poprawia  estetykę szyi, bez konieczności użycia skalpela i poddawania się inwazyjnej operacji.

Na czym polega korekcja uszu nićmi Aptos?

Korekcja uszu nićmi Aptos to nieinwazyjny zabieg polegający na przeszyciu małżowin usznych nićmi Aptos połączonymi ze specjalnym instrumentem umożliwiającym manipulację w tak trudnym obszarze.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie przecina się skóry i nie zakłada się szwów.

Po zabiegu wystarczy zastosowanie opatrunku chirurgicznego na 3 dni i noszenie zwykłej opaski przez okres kolejnych 2 tygodni.

Zabieg korekcji odstających uszu wykonuje się nićmi stałymi, z polipropylenu.

Efekt zabiegu jest trwały, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Ryzyko to jest znacznie większe w krótkim czasie po zabiegu, zanim nić nie obrośnie tkanką. Z tego też względu warto przez pierwsze tygodnie od zabiegu spać w opasce.

Zabieg korekcji uszu nićmi Aptos wykonywany jest przez lekarzy chirurgów posiadających certyfikat trenera Aptos.

Co to jest „mapowanie twarzy” w zabiegach nićmi Aptos?

Mapowanie polega na rozrysowaniu przed zabiegiem torów poprowadzenia  nici za pomocą sterylnego markera.

Czy nici Aptos mogą się zerwać?

Taka możliwość istnieje tylko w sporadycznych przypadkach, kiedy to pacjent w sposób mechaniczny przesunie z dużą siłą tkanki w trakcie trwania okresu rekonwalescencji – czyli w czasie kiedy nici nie są jeszcze odpowiednio mocno zintegrowane z tkankami. Nawet jednak w tym wypadku, najprawdopodobniej doprowadzi to tylko do „zerwania ” pojedyńczych mikrowypustów na nici, co osłabia ale nie likwiduje mocy liftingującej nici.

Kto jest dystrybutorem nici Aptos na polskim rynku?

Dystrybucją nici Aptos zajmuje się firma Aesthetic Concept.

Jak wyglądają efekty przed i po zabiegu?

Efekty zabiegów przedstawiamy na zdjęciach poniżej i w tym artykule.

IMG_3513 korekcja podbródka nićmi AptosIMG_3529 (1) nici Aptos - korekta podbródkaIMG_3534 nici Aptos korekta podbródkaIMG_3522 nici Aptos korekta podbródkaIMG_6264 (1) nici Aptos korekta podbródka

Aptos logo