Nowe trendy w zabiegach korekty nosa

W trakcie ostatniego pobytu na szkoleniu Aptos w Gruzji dr Bożena Jendrysik zapoznała się z zabiegami, które będą stanowić trendy medycyny estetycznej w przyszłym, 2020 roku. Szczególną uwagę poświęciła wykorzystaniu nici Aptos Excellence Visage do korekcji nosa. Liftingujące nici Aptos pozwalają podczas pojedynczego, krótkiego i mało nieinwazyjnego zabiegu na wykonanie korekty nosa czyli rinoplastyki. Po zabiegach wykonanych w Klinice Total Charm w Tbilisi, pod okiem twórców technik Aptos – dr Sulamanidze,  dr Jendrysik wprowadziła te zabiegi do oferty zabiegowej Veno-Med już w tym roku.

Korekta nosa z wykorzystaniem nici Aptos 

Zastanawiacie się czy korekta i poprawa kształtu nosa jest możliwa bez operacji? czy efekt będzie widoczny i pojawi się od razu? i czy kształt nosa będzie ostateczny? jak wygląda sam zabieg korekty nosa (rinoplastyka) z wykorzystaniem nici Aptos?  Czy zabieg korekty nosa nićmi Aptos jest bezpieczny? jakie są przeciwskazania do zabiegu korekty nosa nićmi Aptos?- zachęcamy do dalszej lektury, gdzie znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania.

Kto może zdecydować się na zabieg korekty nosa nićmi Aptos ? 

Każdy komu nie odpowiada kształt nosa i kto obawia się operacji powinien zgłosić się na konsultację w celu oceny czy zastosowanie nici Aptos przyniesie pożądany efekt. Dzięki nicom Aptos można uzyskać następujące zmiany w wyglądzie nosa:

 • podniesienie czubka nosa
 • zniwelowanie garbka na nosie
 • zwiększenie objętości grzbietu nosa
 • zwężenie skrzydełek nosa

Jak wygląda zabieg ? 

Zabieg trwa ok. 20 minut i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Podczas procedury wystarcza zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Po wykonaniu zabiegu zakłada się opatrunek plastrowy, który powinniśmy nosić przez 3 doby.

Należy również unikać przesadnej mimiki, korzystania z  sauny i wykonywania intensywnych ćwiczeń. Dla pewności nie pojawienia się infekcji stosuje się antybiotyk, przez 5 dni.

Sporadycznie może pojawić się niewielkie zasinienie w okolicy wkłucia igły, które z łatwością można ukryć pod makijażem.

Kiedy zobaczę efekty i czy mój nos od razu będzie miał ostateczny kształt?

Zarówno po zabiegu nićmi Aptos Visage jak i Aptos Needle Soft mamy do czynienia z hiperkorekcją, która utrzymuje się przez okres około 2-3 tygodni.

Efekty zabiegu z zastosowaniem stałych nici Aptos  są natychmiastowe i utrzymują się ok 4,5 roku.

Przy zastosowaniu nici rozpuszczalnych, efekt utrzymuje się ok 1.5 roku.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu korekcji nosa nićmi Aptos?

Przed poddaniem się zabiegowi Aptos niezbędna jest konsultacja medyczna pozwalająca wykluczyć następujące schorzenia i obciążenia:

 • stany zapalne i nowotwory
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroba niedokrwienna serca
 • aktywny trądzik, opryszczka, infekcje przebiegające z gorączką
 • obecność stałych wypełniaczy w obszarze zabiegowym
 • leczenie stomatologiczne w toku
 • uczulenie na preparat znieczulający

Czy są specjalne nici Aptos do wykonywania rinoplastyki? 

Nici stosowane do rinoplastyki są dostępne zarówno w wersji rozpuszczalnej (resorbowalnej), jak i stałej.

Dzięki specjalnym niciom do korekty nosa, lekarze mają możliwość korekty nie tylko grzbietu nosa ale również asymetrycznych nozdrzy, uniesienia końcówki nosa, czy zwężenia konturu nosa za pomocą pojedynczego szwu biegnącego z boku na bok, bez konieczności wyjmowania igieł ze skóry, co chroni pacjenta przed cofaniem się skóry w punktach wyjścia wzdłuż linii prowadzenia nici.

Kto może wykonywać zabiegi korekty nosa?

Zabiegi mogą wykonywać lekarze chirurdzy. Przed wyborem lekarza należy zwrócić uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie, zwłaszcza w wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem nici Aptos oraz posiadane certyfikacje od producenta nici. Lekarze często posiadają portfolio ze zdjęciami „przed i po” – poprośmy o nie.

Jak wygląda efekty przed i po zabiegu? 

Na zdjęciu: efekty po zabiegu implantacji nici Aptos Excellence Visage.

Zabieg wykonała chirurg dr Bożena Jendrysik  – międzynarodowy trener Aptos.