Nowe trendy w zabiegach korekty nosa

W trakcie ostatniego pobytu na szkoleniu Aptos w Gruzji dr Bożena Jendrysik zapoznała się z zabiegami, które będą stanowić trendy medycyny estetycznej w przyszłym, 2020 roku. Szczególną uwagę poświęciła wykorzystaniu nici Aptos Excellence Visage do korekcji nosa. Liftingujące nici Aptos pozwalają podczas pojedynczego, krótkiego i zupełnie nieinwazyjnego zabiegu na wykonanie korekty nosa czyli rinoplastyki. Po zabiegach wykonanych w Klinice Total Charm w Tbilisi, pod okiem twórców technik Aptos – dr Sulamanidze,  dr Jendrysik wprowadziła te zabiegi do oferty zabiegowej Veno-Med już w tym roku. Jej szczególną uwagę zwróciło usuwanie garba z grzbietu nosa.

Korekta nosa z wykorzystaniem nici Aptos 

Jeśli zastanawiacie się czy korekta i poprawa kształtu nosa jest możliwa bez operacji? czy efekt będzie widoczny od razu? i czy kształt nosa będzie ostateczny? i jak wygląda sam zabieg korekty nosa (rinoplastyka) z wykorzystaniem nici Aptos – zachęcamy do dalszej lektury, gdzie znajdziecie Państwo odpowiedzi na te i inne pytania.

Kto może zdecydować się na zabieg korekty nosa nićmi Aptos Excellence? 

Każdy komu nie odpowiada kształt nosa. Implantując nici Aptos w grzbiet nosa uzyskujemy możliwość zlikwidowania garbka. Podczas zabiegu można również podnieść czubek czy zwężyć jego kontur.

Jak wygląda zabieg i przygotowanie do niego? 

Zabieg trwa ok. 20 minut i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Podczas zabiegu wystarcza zastosowanie znieczulenia miejscowego, a po nim, można od razu wrócić do normalnej pracy. Sporadycznie może pojawić się niewielkie zasinienie w okolicy wkłucia igły, które z łatwością można ukryć pod makijażem. Efekty zabiegu są natychmiastowe i trwałe.

Kiedy zobaczę efekty i czy mój nos od razu będzie miał ostateczny kształt?

Efekty zabiegu z zastosowaniem stałych nici Aptos Excellence są natychmiastowe – ostateczny kształt nosa jest formowany nićmi podczas zabiegu, efekt widoczny jest od razu i pozostaje trwały.

Czy są specjalne nici Aptos do wykonywania rinoplastyki? 

Nici stosowane do rinoplastyki są dostępne zarówno w wersji rozpuszczalnej (resorbowalnej), jak i stałej.

Dzięki specjalnym niciom do korekty nosa, lekarze mają możliwość korekty nie tylko grzbietu nosa ale również asymetrycznych nozdrzy, uniesienia końcówki nosa, czy zwężenia konturu nosa za pomocą pojedynczego szwu biegnącego z boku na bok, bez konieczności bez wyjmowania igieł ze skóry, co chroni pacjenta przed cofaniem się skóry w punktach wyjścia wzdłuż ścieżki gwarantując długotrwały efekt.

Kto może wykonywać zabiegi korekty nosa?

Zabiegi mogą wykonywać lekarze chirurdzy. Przed wyborem lekarza należy zwrócić uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie, zwłaszcza w wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem nici Aptos oraz posiadane certyfikacje od producenta nici. Lekarze często posiadają portfolio ze zdjęciami „przed i po” – poprośmy o nie.

Jak wygląda efekty przed i po zabiegu? 

Na zdjęciu: efekty po zabiegu implantacji nici Aptos Excellence Visage.

Zabieg wykonała chirurg dr Bożena Jendrysik  – międzynarodowy trener Aptos.