Dr Bożena Jendrysik wykonała  kilkadziesiąt zabiegów korekcji uszu za pomocą stałych nici Aptos. Coraz więcej osób zgłasza się na ten zabieg ponieważ w stosunku do tradycyjnych rozwiązań chirurgicznych, jest on mniej inwazyjny oraz wymaga krótszego okresu rekonwalescencji. Pacjenci nie  muszą wyłączać się z życia społecznego.

Sprawdzone od wielu lat metody stosuje się również w 2020 r.

Zabieg nićmi Aptos  umożliwia nadanie nowego kształtu uszu i zmniejszenie kąta ich przylegania do głowy.

Wymaga podania  znieczulenia miejscowego w postaci  zastrzyku w obszar małżowin, bo zabieg nie jest bolesny.

Nie wymaga cięć skalpelem i szycia ran, w związku z czym nie tworzą się blizny, a to oznacza, że tuż po zdjęciu opatrunków możemy wrócić do pracy. Oczywiście odważniejsi pacjenci, mogą wrócić do pracy zaraz po zabiegu, ale z opatrunkami, gdyż tuż po zabiegu stosuje się opatrunek chirurgiczny, który można zdjąć po 3 dniach.

Nici Aptos wykorzystywane do tego zabiegu są stałe, polipropylenowe, stosowane w medycynie od dziesięcioleci do zszywania ran. Nie wywołują reakcji alergicznych, są bezpieczne i sprawdzone.

W dalszym etapie rekonwalescencji należy nosić opaskę uciskającą przez ok 2-3 tygodnie, również podczas snu. Dla optymalizacji efektu można jej używać dłużej – do 6 tygodni.

Nici Aptos posiadają ponad 20 międzynarodowych patentów i certyfikatów. Są bezpieczne i przebadane. Mają bardzo szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Służą do liftingu, korekcji, stymulacji odnowy i powstrzymania procesów starzenia.

W podobny, równie szybki i nieinwazyjny sposób można poprawić kształt nosa i po kilku dniach noszenia opatrunku cieszyć się jego nowych kształtem.

W naszym Centrum nici Aptos stosowane są od kilku lat, z wielką intensywnością. Zabiegi nićmi Aptos wykonuje certyfikowany trener Aptos – dr Bożena Jendrysik.

na zdjęciu: jedna z pacjentek dr Jendrysik.