Firma Aptos opracowała technologię, która pozwala na kontrolowanie procesu uwalniania się kwasu hialuronowego zawartego w niciach.
Został  on umieszczony w kapsułach, które mają różne rozmiary i różne tempo rozpadu. Dzięki temu uzyskujemy możliwość implantacji  nici z cząsteczkami kwasu hialuronowego, które pękną i uwolnią materiał do tkanek w różnych ramach czasowych zapewniając:
1.  minimalizację utraty kwasu hialuronowego podczas samej implantacji nici
2. ograniczenie wytworzenia się stanu zapalnego w tkankach objętych zabiegiem oraz powstania zwłóknień wokół zaimplantowanej  nici, co przekłada się na mniejszy obrzęk po zabiegu oraz skrócenie okresu rekonwalescencji
3. wywołanie łagodnej reakcji stymulującej, skutkującej  zwiększoną produkcją włókien kolagenowych, która wywołuje efekt poprawy napięcia i gęstości skóry
4. długotrwałe uwalnianie czystego kwasu hialuronowego zwiększające jego ilość w skórze o 25%.
Należy pamiętać, że głównym składnikiem nici Aptos jest kwas polimlekowy i kaprolakton.
Efekt liftingu tkanek zapewniają nam dwukierunkowe mikrowypusty umieszczone wokół nici.
Natomiast wzbogacenie nici w kapsuły kwasu hialuronowego wytworzone w technologii NAMICA uczyniło nici Aptos nie tylko narzędziem do małoinwazyjnego liftingu tkanek ale również długotrwałym biostymulatorem korzystnie oddziałującym zarówno na proces gojenia się tkanek po implantacji nici jak i na proces odmładzania skóry.