Pod pojęciem nici Aptos kryje się ponad 20 produktów, różniących się między sobą składem, budową, techniką implantacji i przeznaczeniem.

Dla przykładu, znajdziemy tu zarówno długie, gładkie nici zespolone ze specjalnymi igłami, służące do podniesienia „chomików” czy pozbycia się drugiego podbródka, jak i zestaw 10 sztuk krótkich rozpuszczalnych nici w kształcie warkocza, przeznaczonych do wypełnienia zmarszczek i doliny łez. Do korekty ucha wykorzystamy stałą nić Needle 3/0, która zaczepiona jest na krótkiej igle w kształcie łuku aby umożliwić swobodną manipulację w obszarze małżowiny usznej, a do poprawy gęstości i napięcia skóry policzków  można użyć  produktu Excellence Visage, który zawiera 10 szt długich nici z mikrowypustami. Implantuje się je za pomocą wygodnych, cienkich kaniul ze specjalnym zakończeniem, co umożliwia opracowanie całego policzka poprzez jeden punkt wkłucia i bez wykłuwania się na zewnątrz. Przedramiona i brzuch opracujemy nićmi Excellence Body, które w swoim składzie mają kwas polimlekowy. Jego uwalnianie się do organizmu spotęguje proces rewitalizacji, który zaowocuje poprawą napięcia i elastyczności skóry. Przykłady można mnożyć….

Każdy produkt Aptos jest bardzo dokładnie  przemyślany a opracowanie jego kształtu, składu i zalecanego sposobu implantacji sprawdza się w konkretnym obszarze zabiegowym i odpowiada konkretnemu problemowi estetycznemu.

Znajomość wszystkich technik Aptos przez lekarza umożliwia podjęcie właściwej decyzji – jaki produkt dla którego obszaru?

Tylko właściwa diagnoza daje gwarancję właściwego wyboru techniki dostosowanej do problemu pacjenta.

Dlatego firma Aptos kładzie szczególny nacisk na konieczność odbycia profesjonalnych szkoleń przez lekarzy, którzy chcą stosować w swojej praktyce zabiegowej nici Aptos.

Dopiero po odbyciu praktycznego szkolenia otrzymują oni certyfikat Aptos, umożliwiający pracę z produktami Aptos.