Nici Aptos, dzięki swojej mocy unoszenia tkanek, stanowią obecnie jedno z najlepszych rozwiązań zabiegowych dla osób, które z różnych powodów cierpią na całkowite i nieodwracalne porażenie nerwu twarzowego.

U pacjentów dotkniętych tym problemem występuje samoistne opadanie kącika ust, niedomykalność powiek oraz bardzo wyraźna asymetria twarzy, utrudniająca spożywanie posiłków, komfortowy sen i  oczywiście akceptację swojego wyglądu.

Aby poprawić aspekty estetyczne twarzy potrzebne jest bardzo mocne  podniesienie tkanek i trwałe umocowanie ich na nowym miejscu. Wykorzystuje się do tego stałe, polipropylenowe  nici Aptos  Needle, Aptos Thread i Aptos Spring, w kombinacjach najbardziej odpowiadających potrzebom danego przypadku. Jest to korekcja statyczna co oznacza, że efekt jest widoczny kiedy pacjent się nie uśmiecha. Podczas uśmiechu, skorygowana strona nie reaguje, ze względu na brak przewodnictwa mięśniowego. Jednak komfort życia pacjenta staje się nieporównywalnie lepszy i niejednokrotnie staje się punktem zwrotnym w procesie powrotu do aktywnego życia w społeczeństwie.

Pacjenci ze stwierdzonym i udokumentowanym medycznie porażeniem nerwu twarzowego (chodzi o pewność, że zmiany są rzeczywiście nieodwracalne), mają możliwość wykonania tego zabiegu nieodpłatnie. Firma Aptos przekazuje bowiem na rzecz takich pacjentów nici Aptos gratis. W celu zdobycia szczegółowych informacji należy zgłosić się do dystrybutora nici Aptos w Polsce – firmy Aesthetic Concept.