APTOS to gruzińska firma, która w latach 90-tych ubiegłego stulecia wprowadziła na rynek medycyny estetycznej specjalne nici, służące do liftingu tkanek.

Nazwa firmy Aptos  pochodzi od łac: anti ptosis, czyli „przeciw ptozom” (przeciw opadaniu tkanek).

Kamień węgielny pod jej silną pozycję na światowym rynku antiaging położył dr Marlen Sulamanidze – chirurg z zapałem do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań zabiegowych.

Stosując nici chirurgiczne do zszywania ran w swojej codziennej praktyce chirurga, wpadł na pomysł by wykorzystać je również do unoszenia tkanek.

W tym celu wykonał wzdłuż nici nacięcia. Testował ich wytrzymałość wieszając je pod sufitem własnej sypialni!! A prototyp… wszył sobie we własne przedramię 🙂 Kolejnym wdzięcznym obiektem jego prób była żona. Obserwacje, które poczynił były bardzo obiecujące. Wkrótce zatrudnił do dalszych badań nad produktem  swoich synów – również chirurgów – Georgiego i Constantina. Rozpoczął się burzliwy rozwój nici Aptos, dający możliwość przeciwdziałania procesom starzenia, przy minimalnej traumatyzacji tkanek. Fenomen połączenia małej inwazyjności zabiegowej ze spektakularnymi efektami zachęcił doktorów Sulamanidze do zaprezentowania swoich dokonań zabiegowych i innowacyjnych produktów na europejskich i światowych kongresach branży medycyny estetycznej. Nici Aptos zdobyły uznanie wśród lekarzy i pacjentów, posypały się wyróżnienia i nagrody. Już pierwsza linia produktów, która weszła na rynek była bardzo bogata i zróżnicowana. W kolejnych latach powstawały następne, coraz bardziej wyspecjalizowane.

Dzisiaj  Aptos to uznana marka, której produkty stosowane są przez certyfikowanych specjalistów w 48 krajach na całym świecie. Z przebogatej gamy nici Aptos można wybrać nici stałe, gładkie lub rozpuszczalne. Różnią się składem, długością i celem zastosowania. Jedne idealnie nadają się do unoszenia opadających tkanek , inne wygładzają zmarszczki lub nadają objętość. Łącznie jest to ponad 20 produktów i 50 technik zabiegowych korygujących takie obszary jak: podbródek, żuchwa, policzki, brwi,  czoło, biust, pośladki, brzuch, uda, szyja, dekolt, uszy, nos i broda.