Trichoskopia

Badanie trichologiczne polega na ocenie wizualnej włosów i owłosionej skóry głowy za pomocą videodermatoskopu. Oglądany obraz jest wielokrotnie powiększony i prezentowany w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu możliwa jest dokładna i szczegółowa ocena badanego obszaru. Dysponujemy wysokiej klasy aparatem dermatoskopowym uznanej na świecie firmy Foto Finder®. Obowiązujące określone kryteria trichoskopowe pozwalają na obiektywną ocenę zmian, postawienie diagnozy i podjęcie decyzji o konieczności i rodzaju leczenia.

Badanie to jest całkowicie niebolesne, szybkie i bezpieczne. Możliwość zapisywania obrazów pozwala na porównywanie stanu sprzed leczenia ze stanem obecnym, a także monitorowanie postępów terapii.

Metoda videodermatoskopii znajduje zastosowanie w diagnostyce i leczeniu różnego typu łysienia i wypadania włosów, a także w ocenie zmian skórnych okolicy owłosionej skóry głowy.

Nasze Centrum Medyczne współpracuje również z laboratorium TrichoLAB specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu wszelkich patologii skóry głowy w oparciu o analizę nadsyłanych  drogą mailową obrazów poszczególnych przypadków i oceny ich przez grupę wybitnych expertów.