ProLon to specjalny program dietetyczny mający na celu stymulację procesów regenerujących w organizmie, dzięki którym osiągamy poprawę kluczowych wskaźników zdrowotnych takich jak cholesterol, glukoza, ciśnienie krwi.

Pozytywnym efektem stosowania ProLon jest również chudnięcie.

W przeciwieństwie do typowych diet odchudzających, ProLon stosujemy tylko przez 5 dni w miesiącu.

Gotowe, specjalnie dobrane produkty, otrzymujemy zapakowane w pięciu małych pudełkach (po jednym na każdy dzień), w których znajdują się batoniki energetyczne, zupy, przekąski, napoje i suplementy. Wszystkie składniki są smaczne, naturalne, pochodzenia roślinnego i bez konserwantów.

Idea diety ProLon oparła się na wynikach badań naukowych, które dowiodły, że ograniczanie spożycia kalorii stanowi jeden z najsilniejszych czynników przeciwstarzeniowych.

Stosowanie okresowych głodówek pobudza geny i system metaboliczny do obrony i autoregeneracji. Podczas głodu odbudowywane są komórki. Proces ten wydłuża nasz czas życia w zdrowiu.

ProLon to pierwsza na świecie Dieta Imitujące Głodówkę, która poprzez odpowiednią kombinację składników spożywczych przeprogramowuje organizm w tryb regeneracji i odmłodzenia, powodując długoterminowe obniżenie poziomu IGF-1 oraz markerów starzenia i stanu zapalnego u osób, u których odnotowano zbyt wysoki ich poziom.