LIPOSUKCJA

Liposukcja to dosłownie „odsysanie” tkanki tłuszczowej z okolic ciała, gdzie gromadzi się ona nadmiernie. Okolice takie to m.in. podbródek, brzuch, biodra, pośladki, czy uda. Możliwa jest także redukcja tkanki tłuszczowej w inny częściach ciała, w zależności od potrzeb indywidualnych .

Istnieje kilka technik wykorzystywanych w zabiegach liposukcji – ultradźwięki, strumień wody pod wysokim ciśnieniem, mechaniczne mikrosilniki generujące drgania, lasery o różnej długości fali – wszystkie sprowadzają się  do mobilizacji komórek tłuszczowych w celu ich późniejszego odessania. Stosowana technika zależy od preferencji lekarza , zakresu zabiegu jak i jego celu – w przypadkach zabiegów z późniejszym przeszczepianiem tłuszczu konieczne są techniki małoinwazyjne. Należy wyraźnie powiedzieć, że liposukcja nie zastępuje prawidłowego trybu życia niezbędnego dla zachowania optymalnej wagi ciała, a jest jedynie metodą wspomagającą i uzupełniającą proces modelowania  sylwetki.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, zwykle  w trybie ambulatoryjnym. Polega na wykonaniu kilku drobnych nacięć, przez które wprowadza się specjalne kaniule służące do precyzyjnego modelowania poszczególnych okolic ciała poprzez odessanie odłożonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej. Po zabiegu niezbędne jest stosowanie specjalistycznych  ubrań uciskowych umożliwiających skrócenie czasu rekonwalescencji, ograniczających dolegliwości bólowe i zmniejszających ryzyko powikłań. Ze względu na określoną inwazyjność zabiegu należy podkreślić konieczność przestrzegania najwyższych standardów medycznych, korzystania ze sprzętu renomowanych producentów oraz uwzględnienie stanu zdrowia pacjenta, monitorowanie przebiegu okresu pooperacyjnego i zapewnienie prawidłowej rehabilitacji.

W naszym Centrum Medycznym proponujemy Państwu zabiegi liposukcji w znieczuleniu miejscowym wspomagane laserowo (940nm i 1470nm) z użyciem sprzętu szwajcarskiej firmy Nouvag®, dzięki czemu  możliwe jest uzyskanie naturalnych, satysfakcjonujących  rezultatów.