„Aptos Szyja” to robocza nazwa typu szkolenia, jakie dr Bożena Jendrysik prowadzi cyklicznie jako certyfikowany trener nici Aptos.

Jest to kurs dla lekarzy, którzy znają już i stosują metody liftingu i odmładzania nićmi Aptos. Szkolenie „Aptos Szyja jest dla nich kolejnym etapem wtajemniczenia, podczas którego mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności łączenia techniki liposukcji strzykawkowej z implantacją nici liftingujących Aptos w celu odmłodzenia trudnego obszaru szyi.

Istota problemu zabiegowego na jaki napotykamy  w przypadku szyi polega najczęściej na konieczności pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej (tzw drugi podbródek), po którym z kolei pojawia się kłopot nadmiaru rozciągniętej skóry.

Wykonanie liposukcji podbródka z jednoczesnym założeniem nici pozwala na zniwelowanie tego problemu. Kwas polimlekowy uwalniający się stopniowo z nici prowadzi do sukcesywnego zagęszczenia i rewitalizacji skóry. Szyja, która w wyniku wszczepienia nici Aptos otrzymuje rodzaj „rusztowania” dla tkanek oraz solidną przebudowę struktury skóry, staje się wizualnie szczuplejsza, jędrniejsza i młodsza.

Niewątpliwą zaletą połączenia liposukcji z nićmi Aptos jest mała inwazyjność zabiegu z jednoznacznie wysoką skutecznością zabiegową.

O zabiegach Aptos przeczytasz więcej:

Nici Liftingujące APTOS