Za pomocą nici Aptos Thread możemy skorygować asymetrię nosa, podnieść jego czubek lub zwęzić i uformować ściany boczne nozdrzy.

Zabieg  wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. za pomocą igły, do której końca przymocowana jest 25 cm nić z polipropylenu. Wzdłuż nici znajdują się mikronacięcia, dzięki którym może ona skutecznie zahaczyć się w tkankach i umożliwić przesunięcie ich w pożądanym kierunku, tworząc nowy kształt. Zabieg trwa ok 40 minut, a jego efekty widoczne od razu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg korekty nosa z wykorzystaniem nici Aptos? 

Chirurdzy plastyczni stają w obliczu rosnącej presji ze strony pacjentów w celu uproszczenia procedur, takich jak minimalizacja blizn lub skrócenie czasu operacji i okresu rekonwalescencji. Chirurgia nosa jest jedną z dziedzin, w których mało inwazyjnych opcji jest niewiele, ale na szczęście pacjenci chcący poprawić kształt nosa nie muszą się decydować na operację.

W wielu przypadkach wystarczy tylko podniesienie końcówki nosa, aby osiągnąć zadowalającą harmonię nosa i estetykę. W takich przypadkach nici Aptos są idealne bo pozwalają na zastosowanie procedury, którą można wykonać w znieczuleniu miejscowym w ciągu kilku minut, a także można ją połączyć z dowolną inną małoinwazyjną procedurą.

Jak wygląda zabieg korekty nosa z wykorzystaniem nici Aptos ?

Przed zabiegiem lekarz zaznacza linię środkową i najbardziej widoczne miejsce kopuł nosowych. Grzbiet nosa i przegrodę znieczula się miejscowego. Przez końcówkę nosa wprowadza się igłę, aby utworzyć punkt wejścia. Następnie wprowadza się nici Aptos Excellence Visage, którą lekarz manewruje aż do otrzymania zadowalającego efektu. Na nos przykleja się plastry, które można zdjąć po 3-4 dniach od zabiegu. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg trwa od 20 do 40 min i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a nici Aptos nie powodują żadnych komplikacji związanych z wchłanialną nicią, takich jak wyczuwalność lub widoczność przez skórę.

Czy efekty zabiegu są trwałe? 

Efekt rinoplastyki z zastosowaniem nici Aptos nie  jest trwały.

Jakie obszary można poprawić stosując nici Aptos do korekty nosa? 

Dzięki niciom Aptos można poprawić i zmienić kształt nosa. Nici pozwalają zwężenie czubka nosa lub po prostu zmniejszenie nosa, podniesienie czubka nosa, zwężenie skrzydełek nosa, zniwelowanie garbka, czy zniwelowanie asymetrii nosa bez operacji.

Gdzie można wykonać zabieg korekty nosa? 

Zabiegi korekty nosa z nićmi Aptos wykonuje się w autoryzowanych klinikach gdzie pracują certyfikowani przez producenta nici lekarze chirurdzy. Zwracamy uwagę, by sprawdzić czy lekarz posiada odpowiednie doświadczenie i certyfikacje.

Pracująca w Veno-Med dr Bożena Jednrysik, przeprowadziła wiele takich zabiegów, jest certyfikowanym lekarzem technik Aptos i międzynarodowym trenem, który uczy innych lekarzy jak takie zabiegi przeprowadzać.