Dr Bożena Jendrysik wykonała  kilkadziesiąt zabiegów korekcji uszu za pomocą stałych nici Aptos. Coraz więcej osób zgłasza się na ten zabieg ponieważ w stosunku do tradycyjnych rozwiązań chirurgicznych, jest on mniej inwazyjny oraz wymaga krótszego okresu rekonwalescencji. Pacjenci nie  muszą wyłączać się z życia społecznego.

Zabieg nićmi Aptos  umożliwia nadanie nowgo kształtu uszu i zmniejszenie kąta ich przylegania do głowy.

Wymaga podania  zmieczulenia miejscowego. (zastrzyk w obszar małzowin)

Nie wymaga cięć skalpelem i szycia ran, w związku z czym nie tworzą się blizny.

Nici Aptos wykorzystywane do tego zabiegu są stałe, polipropylenowe, stosowane w medycynie od dziesięcioleci do zszywania ran. Nie wywołują reakcji alergicznych.

Tuż po zabiegu stosuje się opatrunek chirurgiczny, który można zdjąć po 3 dniach.

W dalszym etapie rekonwalescencji należy nosić opaskę uciskającą przez ok 2-3 tygodnie, również podczas snu. Dla optymalizacji efektu można jej używać dłużej – do 6 tygodni.

Nici Aptos posiadają ponad 20 patentów i certyfikatów. Są bezpieczne i przbadane. Mają bardzo szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Służą do liftingu, korekcji, stymulacji odnowy i powstrzymania procesów starzenia.

W naszym Centrum nici Aptos stosowane są od kilku lat, z wielką intensywnością. Zabiegi nićmi Aptos wykonuje certyfikowany trener Aptos – dr Bożena Jendrysik.

na zdjęciu: jedna z pacjentek dr Jendrysik.