CGF to nowatorski zabieg odmładzający wykorzystujący naturalne, regeneracyjne siły drzemiące w organizmie każdego człowieka.

Jego skuteczność opiera się na zastosowaniu wysokiej jakości koncentratu czynników wzrostu i komórek macierzystych, pozyskiwanych z krwi pacjenta, przy pomocy wyspecjalizowanego separatora komórkowego.

Czynniki wzrostu powodują intensywną rewitalizację i stymulację skóry pobudzając fibroplasty do budowy kolagenu, aktywując mikrokrążenie i podziały warstwy twórczej naskórka.

Komórki macierzyste znane są ze swej zdolności do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętności ciągłego odnawiania się, co czyni je naturalnym sprzymierzeńcem w procesach odnowy i regeneracji.

Preparat aplikuje się pod skórę pacjenta techniką mezoterapii.
Dzięki temu, że jest to materiał pozyskany z osocza krwi pacjenta, jest on całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie powoduje uczuleń i reakcji alergicznych.

Wskazania:

– drobne zmarszczki i nierówności skóry
– wiotkość skóry
– niejednolity koloryt skóry
– łamliwe, wypadające włosy
– pierwsze oznaki starzenia się

Przebieg zabiegu:

Od pacjenta zostaje pobrana krew,którą poddaje się procesowi odwirowania w separatorze, w celu uzyskania wysokiej jakości koncentratu komórek macierzystych i czynników wzrostu.
Tak przygotowany preparat zostaje zaaplikowany pod skórę pacjenta za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Pacjent może w tym czasie odczuwać dyskomfort lekkiego rozpierania. Dla zniwelowania tych dolegliwości zaleca się uprzednie zastosowania miejscowo kremu znieczulającego.
Efekty zabiegu są narastające. Widoczna jest poprawa gęstości, napięcia i kolorytu skóry. Drobne zmarszczki i nierówności ulegają spłyceniu. Skóra wygląda na wypoczętą i odmłodzoną.